I'm trying to understand the world

Mozeček a srdíčko..

Slohová práce - Charakteristika literární postavy

5. ledna 2009 v 21:36 | dOomi ♥
Tak .. konečně, doufám .. že i úspěšně jsem dopsala slohovku. Není to nic moc, ae tak snad jí to bude stačit.. Měla jsem popsat literární postavu, ale jelikož mě nikdo nenapadal popsala jsem Edwarda ze Stmívání. Knížka mi teprv dojde, ale tak jsem to (snad) trochu zmákla podle filmu. Profesorka to stejně nebude zkoumat, jestli je to pravda, tak mi ty chyby nevyčítejte ani vy.. díky :D


Charakteristika literární postavy - Edward Cullen

K popisu, jsem si vybrala hlavní postavu z mého nejoblíbenějšího filmu. Teď už i knihy - Stmívání. Nedávno jsem ji začala číst, překvapivě s velkým zaujetím a chutí obracet stránky dál a dál.

Edward je sedmnáctiletý chlapec, žijící se svými adoptivními rodiči. Doktorem Cullenem, jeho ženou a čtyřmi sourozenci ve městečku Forks. Je to rodina, jako každá jiná. A jako každá jiná, má i své malé tajemství. V roce 1918 se Edward s ostatními členy rodiny stal upírem. Stalo se to v den, kdy umíral na Španělskou chřipku. Dr.Cullen nechtěl, aby zemřel, a proto ho přeměnil v upíra. Stejně jako zbytek rodiny. A to pouhopouhým krátkým, bolestivým kousnutím. Celá rodina se považuje za "vegetariány", protože se naučili ovládat svou žízeň a živí se pouze zvířecí krví, ne lidskou. Dost povídání o rodině. Teď už ale k samotnému Edwardovi.

Hned na první pohled lze poznat, že je trochu odlišný než ostatní teenageři v této době. Má kratší, tmavě kaštanové, rozcuchané vlasy. Měkké rudé rty, jako růže a sněhově bílou, bezchybnou, ledovou pleť. Nejvíce mě upoutaly jeho pronikavé oči. S jakousi "jiskrou" která vám nedovolí, odvrátit váš pohled jinam. Jsou v barvě zlatohnědé, avšak někdy i černé. Což je na nich to nejzajímavější. Mění barvu. Je vyšší, vypracované postavy a od ostatních vrstevníků se neliší ani oblékáním. Jako každý jiný, nejradši vsází na pohodlné jeany, tričko, mikinu a bundu.

Má neuvěřitelně zajímavou a tajemnou povahu. Straní se kolektivu a většinu volného času tráví se svými sourozenci, se kterými má velmi dobré a pevné vztahy.
Je nenápadný, tichý, nevyvolává žádné zbytečné konflikty a občas se mi zdá, že mluví jako by byl z jiné doby. Vyhýbá se slunci, protože jeho pleť vypadá pod slunečními paprsky jako posetá diamanty. Nikdy nic nepije, nejí a umí číst lidem myšlenky. Určitě skrývá plno tajemství, které ještě nebyly odhaleny.

Edwarda jsem si na popis vybrala právě proto, že se mi zdál zajímavý a jiný. Proč popisovat obyčejné lidské bytosti, když to jde i mnohem nápaditěji? Jenom doufám, že jsem jeho osobnost a povahu vystihla nejlíp jak to umím. Teď už jenom záleží na představivosti osoby, která drží tuto slohovou práci v rukou.

Nemusíte chápat ..

15. září 2008 v 20:37 | dOomi ♥
Jednou mi někdo řekl,že člověk si nemá ubližovat nikdy sám,protože vždycky se najde někdo,kdo to udělá za vás..!
Čas vyhojí i velké rány, ale jizvy zůstanou navždy!
Ničeho se nebojím, protože nic nemám..
Karty jsou rozdány, tak sbohem..

Pro TEBE.. No však ty sám víš..

11. dubna 2008 v 19:31 | dOomi ♥
Část tohodle článku sem ti už stejně napsala na icq.. ae toe fuk.. chtěla sem to jenom nějak shrnout..

To s tou Čajkou» Fakt jako promin, ale ja sem tu stovku stratila.. Takže sem neměla ani kačku.. A tu sms sem ti nepsala proto, že sem s tebou nechtěla mluvit, ale protože žes šel na ten voběd a ja mysela že pak pudu dom.. a už tě venku neuvidim..
Jinak k tomu ostatnimu.. Jestli si myslíš že "lezu DaGi do prdele" tak to fakt sorry.. -Tvůj názor- Prostě promin že mám jedinou kámošku na celým Gymplu.. s kterou kámošim trochu víc než s tebou, je to jedinej člověk (Mimo Denču) s kterým se můžu odvázat, zasmát, zaspívat si a říct jí všechno!! Proste bych se bez ni nudila.. a potřebuju ji.. Tak sorry že mam na NzG jenom 2 kamoše s kterýma můžu kecat tebe a Dagi.. no tebe už nwm.. u mě ses a bude kamoš furt aez tve strany uz ne.. ty tam mas fuuru kamošu ve třide v terciich, aj v kvartách apod.. ae ja? ja proste potřebuju tam s nekym bejt.. s někým žít chapeš? Ja prostě nedokažu bejt sama, nebo jen tak sedět a čumět.. Navic to přetvařování a lezení do prdele.. možná se ti to zdá.. nebo to tak vypadá ae když sme sami s DaGi, tak se chováme uplně normálne jako s tebou.. a ona taky..
Fg Promin.. ale ja sem takova jak sem.. možna naivni.. kráva, lhářka.. a možná i ješte něco horší.. SORRY.. Je to tvůj názor..
Mimochodem, ty taky nadávaš na Hanny že je bůhvíco a pak se s nou aj obímáš a bavíš.. Mě to nesere, páč tu "šlupku" má každej!!.. a neříkej že ne..
Nechci se s tebou hádat, páč nechci staratit kámoše, kterej pro mě dost znamená.. fg ne.. Stačilo mi, to s Hanny.. a nechci aby se to opakovalo.. Páč přez to všechno tě mám furt ráda..
..Snad to pochopíš, a doufám že to mezi náma bude zase OK..
..Budu už enom doufat.. ..Do.Omi..

Šechno bude zase Ok.. (Doufám..) a těším se na tebe DaGi..<3

6. dubna 2008 v 21:57 | PrinceSs Do.Ominka ♥
K O N E Č N Ě ! !
Mám dobrou (lepší) náladu.. Kvůli DaGince.. ten náš rozhovor co byl a stále pokračuje.. ani nevíš jak si mi chyběla.. Neboj DaGi, ono to bude šechno časem ok.. já vím každý krásný chvíle jednou skončí.. a my s tím už nic nenaděláme.. Nj aji vidiš že s těma klukama máme skoro stejný problémy (od jména až po.. po šechno) Doufám že se mi tenhle tejden zlepší nálada.. Ani nevíš jak moc se mi stejskalo a jaka byla nuda.. A jenom kvůli tobě a těm pár větičkám na ICQ je mi hned líp.. DÍKY.. Už se na tebe zejtra těším, na muffinka, na dáreček.. prostě na tebe.. měj se.. ete pisnu na ajsku..<3
btw: Ta písnička, cos mi poslala je krásná.. poslouchám ju furt dokola..
Twoje: PrinceSs Do.Ominka ♥

Ptřebuju nějakou pořádnou "Změnu"..

5. dubna 2008 v 18:27 | PrinceSs Do.Ominka ♥
..Nudim se.. nudim se.. nudim se..
..Přemýšlím, už zas..
Už to mám.. Potřebuju Změnu! Ale fakt nějakou velkou.. Páč už mě šechno nudí.. :( Navíc, pěkně pokaženej dnešek, ale to je zase jiný kafe..
Asi se vostříhám.. jo vostříhání by bylo fajn.. Náká střižená ofinka na bok a zastřihnout konečky.. Nebo že bych si na stěnu pokoje nechala namalovat krásný velký růžový srdíčko? No to asi nechám na jindy.. a zůstanu u toho "stříhání"..
Stejnak si to musím pořádně rozmyslet, pác bych si to pak vyčítala že to byl blbej nápad.. Ae ne nebude.. ono to stejnak doroste.. časem..
Jinak nemám nápady, obdivuju ty co je maj.. mě napadne něco záživnýho tak jednou za půl roku.. nemáte nějakej návod na lepší myšlení..? Asi ne.. leda tak na předpis..
Tak se mějte pěkne, moje nálada se trochu zlepšila, tak mi držte teda palečky.. Díky.. ahoj Doomi..

Donut válcuje blogy, aneb nová aférka..? Je to kvůli nám?

20. března 2008 v 12:00 | dOomi ♥
Nevím jestli to je pravda.. ae myslím si, že od doby kdy sme s DaGinkou začali jíst Donutky, a psát o nich na blog jak sou dobrý.. hodně mých (i DaGi) SBéček si začalo dávat na jejich blogy obrázky, a říkat že jim taky chutnaj nebo jak je milujou.. But je to moje nepozornost nebo je to vážně kvuli nám.. Třeba u AnĐynky dříve nebyla ani zmínka o Donutu..a ted? Designy obrázky.. a je to tu.. (AnĐy, neber si to jako že mi to vadí nebo tak, nemyslím to ve zlým..) Ale proste se o tom začalo víc psát a tak.. Nebo najednou u mýho dalšího SBéčka Elinky sem objevila nedávno další obrázky s Donutkama.. A další blog DonNutS (založen v březnu tohoto roku) taky o donutách (moje i DaGi Sbéčko..) A všechny články, obrázky a zmínky o Donutech začali až po našich prvních kecech o Donutách.. Nevím mno.. je to můj názor.. A neberte si to nikdo za zlý (páč nemusím mít pravdu..)

PrinceSs dOomi♥

Drbny? Ajaaaj.. tak to fakt nemám ráda.. ani svou minulost..

8. března 2008 v 10:00 | dOomi ♥
Pár mejch nezáživnejch kecíků o Drbnách, drbaní a vše kolem..
Nejdřív přejdu k titulku.. Proč sem tam napsala že nemám ráda ani svoji minulost? Odpověd je jednoduchá.. Ne že bych ji neměla ráda, ale nejakej ten měsíc bych si nejradši napamatovala.. Bylo to strašný, strašně sobecký, snažila jsem se zkončit. Povedlo se? Ano, doufám .. Jako nemyslím, že bych někdy někoho neokomentovala, třaa že se mi nelibi jeho oblečení.. ale rozhodne to nemusí vědet celá škola jako to bývalo.. Když mi nědko řekne tajemství neřeknu ho nikomu.. nanejvíš Denče nebo Dagi, ale to si dycky rozmyslím, jestli jim to můžu říct.. Drbny fakt nemusím, a to vím že jich je na světe dost!! Prej že drbaj víc holky, (říká se) ale jabych ani neřekla.. mno holky sou fg někdy velký svině, to musim přiznat, ale kluci se drbání taky nevyhýbaj, to si nemyslete!! A co si o drbáni myslíte vy? Taky drbáte? mno vyklopte to? Jakej na to máte názor? Znáte nějakou velkou drnu? Tak holky Drbááme na tema drbny xD :D

Dodatek (mimo diskusi): Dagi, obrázek - sushi 4 U :D

Závist.. dobrá, nebo špatná lidská vlastnost?

1. března 2008 v 23:29 | dOOmi ♥
Ach ta zásvist..
Jak už asi víte.. večer mi to vždycky nejvíc páli.. Napadlo mě.. Napsat neco o závisti..Je to asi divný téma, ale dobře se mi o tom píše (aj mluví a přemejšlí).. Jednou sme o tom dokonce i mluvili ve škole.. Ae pryč od školy.. Myslím si.. že závist zná každej.. a ne snad? Copak ste nikdy nezáviděli třeba svýmu kámošovi nebo kámošce autíčko nebo panenku ve školce? Ven s tím.. Jasne že jo.. U mě je to docela běžný.. ale takový ty závisti.. "pro který bych zabíjela" zatím nejsou.. Jo někdy závidím kámošce super mikinu, jindy holce na zastávce která se drží za ruku s nádherným klukem, a nebo když někdo něco má, co bych chtěla.. říkám si : ,,Jo, ta se ale má.. to bych taky chtěla.." uvědomila sem si že neni nad čím vzdychat, brečet a trápit se tím celý hodiny.. stačí si říc: ,,Ona mi taky třeba něco závidí" třeba že mám plno kámošu a tak.. Není to špatná vlastnost, je to uplně normálni a běžný.. Každej se s tím v životě potká.. (Mimochodem já taky závidím se nebojte,dokonce ted, ale to tu nebudu psat..) Ale když ta závist, způsobí třeba nenávist, to je pak blbý.. lidi si ani neuvědomujou co říkají a dělaj.. a udělaj takový kraviny, kterých pak litujou..
Myslím že by to pro dnešek mohlo stačit.. Mějte se hezky.. a Závidte "s mírou"..Protože všeho moc škodí..

PrinceSs dOomi♥

Nevím jestli názor, ale jedna z mejch uvách..

29. února 2008 v 17:26 | dOomi ♥
Upozornění: Nemůsíto dávat smysl, jen abyste si vo mě nemysleli že sem nějakej blázen co tu píše hloupý kecy..

..Když sem byla letos na Jarnákách v Egyptě, tak se mi strašně stejskalo.. po kámošich a tak..Což se mi ale stává celkem často, tam to však bylo extrémní ale věděla sem, že i když chci jak chci.. stejně je neuvidím dřív než přiletím do česka a než přijedu do Brna.. Koukala se na fotky v iPodu, četla si ty hezký smsky od Nich.. prostě sem nad tím hodně přemýšlela.. A došlo mi hodně věcí.. třeba ta věc, že si všechno uvědomín pozdějc, nemyslím tím třeba.. že když řeknu někomu nějakou hloupost.. to ne, to mi dojde hned.. třeba: Proč sem na ni byla tak zlá? Ona za to nemůže.. Vím jak se musela cítit.. A ješte myslím takový to: Je to jenom Kámoš? Ale ja ho asi balim.. nee je to jenom kámoš.. A pak mi stejně dojde že sem ho měla "víc než ráda".. A uvědomím si že moje šance je už dávno pryč..(nebo vůbec nebyla) nebo.. Prostě takovýhle věci.. Tedkom bych se odtrhla od kluků a vrátila sem zpátky ke Kámošum.. jednou večer.. když trochu foukal vítr.. sem seděla na houpačce a houpala se..(Samozdřejmě s iPodem v uších) Nikdo tam nebyl, jenom sem slyšela šum moře a koukala jsem se na hvězdy, napadlo mě. Co když se těd, v tuto chvíly dívají na hvězdy i mý kámoši, i na měsíc.. ?? Tak mi došlo že vlastně nikdy nebudu sama, pokud bude svítit sluníčko, měsíc a hvězdy, i když budou ode mně třeba statisíce kiláků daleko, jsou vlastně strašně blízko.. Uplně blizoučko.. Sou tam kde je nejvíc potřebuju.. (Sáhněte si pravou rukou na hrud.. slyšíte?) Jsou v mým srdci.. <3
 
 

Reklama
Reklama